Aktualności

Rejestracja w systemie viaTOLL krok po kroku

Od 1 lipca 2011, każdy użytkownik poruszający się pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusem niezależnie od jego dopuszczalnej masy całkowitej po sieci dróg płatnych, będzie zobowiązany dokonywać opłaty elektronicznej.

Krok 1:
Sprawdź, czy w Twojej flocie znajdują się pojazdy, które podlegają obowiązkowi uiszczania opłaty elektronicznej. Informacje na temat sieci dróg płatnych znajdziesz tutaj: http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/siec-drog

Krok 2:
Określ, czy chcesz założyć konto przedpłacone (pre-pay), czy z odroczoną płatnością (post-pay). Ten wybór będzie miał wpływ na to, jakie dokumenty będziesz musiał przedstawić.

Krok 3:
Skompletuj następujące informacje i dokumenty firmy oraz każdego pojazdu, który chcesz zarejestrować w systemie viaTOLL: http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/rejestracja-2?limitstart=1

Krok 4:
Znajdź najbliższy Punkt Dystrybucji lub Punkt Obsługi Klienta. Ich lista jest dostępna na stronie www.viatoll.pl w zakładce „Obsługa klienta". Udaj się tam z kompletem dokumentów. W tych punktach można zakończyć proces rejestracji poprzez podpisanie umowy pomiędzy właścicielem pojazdu/pojazdów (lub jego pełnomocnikiem), a operatorem systemu viaTOLL. Za każde urządzenie viaBOX pobierana jest kaucja w wysokości 120 PLN.

Krok 5:
Zainstaluj urządzenie pokładowe viaBOX w pojeździe. Jeśli posiadasz kilka pojazdów zwróć uwagę, by viaBOX został zainstalowany w tym pojeździe, do którego został przypisany.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/wiadomosci/26257/rejestracja_w_systemie_viatoll_krok_po_kroku.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.