Aktualności

Galeon ze Straszyna powalczy o Chiny

Jachty firmy Galeon kosztują od kilku tysięcy do kilku milionów euro. Zamawiają je głównie właściciele większych przedsiębiorstw i przedstawiciele kadry zarządzającej. Aktywnie uczestniczą w projektowaniu swoich przyszłych zabawek, celebrują zakup i zasypują firmę pomysłami. Niedawno jeden z klientów poprosił o kominek, inny nie wyobrażał sobie jachtu bez zestawu do karaoke.

Polska firma ze Straszyna w województwie pomorskim produkuje ponad sto modeli jachtów rocznie. Mierzą od 4 do 25 metrów długości, ważą od 400 kg do nawet 60 ton i osiągają prędkość 49 węzłów na godzinę. Projekty Galeonu można spotkać w większości portów basenu Morza Bałtyckiego, Śródziemnego i Czarnego, na Oceanie Atlantyckim, jeziorach szwajcarskich, Kaspijskim, na wszelkich kanałach i europejskich rzekach.

Początek działalności firmy to lata 80. Zaczęło się od współpracy z francuską stocznią i licencyjnej budowy żaglówek i małych łodzi motorowych. Szybko zapadła jednak decyzja o stworzeniu marki Galeon i pracy na własny rachunek. – Od tamtego czasu projektujemy i wypuszczamy na rynek już trzecią generację modeli – mówi w rozmowie z Money.pl Wieczysław Kobyłko, prezes przedsiębiorstwa. Najważniejszym rynkiem zbytu dla firmy są Niemcy, Galeon eksportuje też jachty do Włoch, Skandynawii, Rosji i Chorwacji.

Więcej:

http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/galeon;ze;straszyna;powalczy;o;chiny,52,0,849972.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.