Aktualności

pierwsze w Polsce rozliczenie handlu w juanie

Bank HSBC 1 czerwca przeprowadził pierwsze w historii polskiej bankowości rozliczenie handlowe w juanie. W kwietniu Polska dołączyła do grona ponad 40 krajów z 6 kontynentów, w których HSBC umożliwia firmom rozliczenia z chińskimi kontrahentami w walucie Państwa Środka.

– Posiadamy know-how zarówno z Polski, jak i z innych krajów, w których bank HSBC przeprowadził transakcje w chińskiej walucie. Chcemy przybliżyć mechanizmy rządzące chińskim rynkiem firmom obecnym w Polsce. Jesteśmy gotowi, by wspierać naszych klientów we współpracy z ich chińskimi partnerami i rozliczeniach w juanie. Liczymy, że nasza oferta zainteresuje firmy zaangażowane w wymianę handlową z Chinami i że transakcja, którą właśnie przeprowadziliśmy, jest pierwszą z wielu – mówi Paweł Kusiak, dyrektor zarządzający Pionem Bankowości Komercyjnej i Globalnej HSBC Bank Polska S.A.

Obecnie ok. 30 proc. firm będących klientami banku korzysta z instrumentów finansowania handlu, z czego co trzecia firma handluje z Azją. – Szacujemy, że liczba naszych klientów handlujących z Chinami wzrośnie do końca 2011 roku o 40 proc., także dzięki rozliczeniom w juanie – dodaje Paweł Kusiak.

Więcej:

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/hsbc–pierwsze-w-polsce-rozliczenie-handlu-w-juanie,15534,1

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.