Aktualności

Xi Jinping wzywa ONZ do zwrócenia większej uwagi na kwestię rozwoju

RZYM, 2 czerwca (Xinhua) – chiński wiceprezydent Xi Jinping powiedział w czwartek, że Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna poświęcić więcej uwagi i zwiększyć swój wkład w kwestii rozwoju.

Tylko w ten sposób ONZ możne osiągnąć Milenijne Cele Rozwoju lepsze rozwiązania skomplikowanych sprawach międzynarodowych, w promowaniu pokoju i rozwoju", powiedział podczas spotkania Xi z Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki-moona tutaj.

Obaj przywódcy są tu na obchody 150. rocznicy zjednoczenia Włoch.

Według Xi, globalna sytuacja była świadkiem skomplikowanej i głębokiej zmiany, co przyczyniło się do światowego pokoju i rozwoju choć wciąż napotyka na szereg niepewnych elementów.

Jako najbardziej uniwersalna oraz posiadająca największy autorytet i reprezentująca międzynarodowe stanowiska, ONZ odgrywa ważną i niezastąpioną rolę w kontynuowaniu multilateralizmu, koordynacji międzynarodowej współpracy i radzenie sobie z globalnymi zagrożeniami i wyzwaniami- Powiedział Xi.

Więcej:

www.xinhuanet.com/english2010/ 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.