Aktualności

Chińczycy moblizują siły przeciwko Mongołom

Władze chińskie rozmieściły w Mongolii Wewnętrznej, na północy kraju, znaczne siły policyjne – poinformowała nowojorska organizacja pozarządowa zajmująca się tym regionem Chin.

W ubiegłym tygodniu w Mongolii Wewnętrznej doszło do demonstracji etnicznych Mongołów broniących środowiska naturalnego i tradycyjnego sposobu życia.

Według Południowomongolskiego Centrum Praw Człowieka 24 maja w mieście Xilinhot demonstrowało ok. 2 tys. mongolskich studentów przeciwko rozwijaniu w regionie autonomicznym górnictwa węgla kamiennego ze szkodą dla środowiska i tradycyjnego życia mieszkańców. 27 maja około 300 chińskich policjantów z jednostek specjalnych starło się w okręgu Shuluun Huh z demonstrantami, głównie studentami i pasterzami.

 W odpowiedzi na protesty władze Chin zamknęły uniwersytety w Mongolii Wewnętrznej i zabroniły organizowania zgromadzeń w obawie – jak pisze AFP – przed powtórką scenariusza antyrządowych wystąpień z państw arabskich.

Więcej:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinczycy;moblizuja;sily;przeciwko;mongolom,217,0,841177.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.