Aktualności

Kissinger: uniknąć konfliktu USA – Chiny

"The Wall Street Journal" publikuje w sobotę na stronach internetowych fragmenty książki Henry’ego Kissingera "" (ang. O Chinach), która ukaże się we wtorek. Były sekretarz stanu ostrzega przed konfliktem USA z Chinami, który byłby "pojedynkiem stulecia".

Kissinger wskazuje na nowy, "triumfalistyczny" styl myślenia o przyszłości Chin, który manifestuje się w wypowiedziach niektórych przywódców Państwa Środka. Przykładem niepokojących tendencji jest pogląd, że niezależnie od tego, jak bardzo Chiny zobowiążą się do "pokojowego rozwoju", ich relacje z Ameryką i tak "będą pojedynkiem stulecia" – pisze były sekretarz stanu, cytując publikacje chińskich polityków.  

Kissinger uznaje też za niepokojące inne przekonanie powszechne wśród elit politycznych, wedle których rosnąc w siłę, Chiny powinny zarazem pamiętać, że były niegdyś upokorzone i łupione przez państwa Zachodu i że jedyną alternatywą wobec "całkowitej wygranej" w tej najważniejszej w XXI wieku konfrontacji z Ameryką, byłaby upokarzająca klęska.  

Więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023303,title,Kissinger-uniknac-konfliktu-USA—Chiny,wid,13408977,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.