Aktualności

Rosja i Chiny stają do kosmicznego wyścigu.

Po 20 latach od upadku Związku Radzieckiego, który sprawił że Amerykanie zostali jedynym mocarstwem kosmicznym, Rosjanie próbują wrócić do gry. Chińczycy nie chcą pozostawać w tyle i też mają ambitne plany. Czyżby wyścig kosmiczny znowu się zaczynał?


 

O działaniach Chińczyków nie można powiedzieć nic pewnego – jako naród aspirujący do mocarstwowej pozycji, też chcieliby mieć swój udział w wyścigu kosmicznym i podobno pracują nad swoim odpowiednikiem X-37B. Niestety jak na razie są to niepotwierdzone doniesienia i wydaje się, że Chiny wciąż nie mają technologii, żeby doścignąć dotychczasowych uczestników kosmicznych zmagań.

Jeśli Rosjanie zrealizują swoje zapowiedzi Amerykanie nie nacieszą się zbyt długo monopolem na loty orbitalne. Z drugiej strony w ciągu najbliższych lat możemy być świadkami kolejnej części mocarstwowych zmagań w przestrzeni kosmicznej. Otwartym pytaniem pozostaje jaki będzie ich wynik tym razem.

Więcej:

http://nt.interia.pl/news/rosja-i-chiny-staja-do-kosmicznego-wyscigu,1593503

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.