Aktualności

Chiński gigant rusza na podbój Europy

Największy chiński bank ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) otworzył dziś pięć nowych oddziałów w Europie: w Amsterdamie, Brukseli, Paryżu, Madrycie i Mediolanie.

– Będziemy pomostem między Chinami a Europą – oświadczył w poniedziałek szef ICBC Jianqing Jiang. Podkreślił, że nowa strategia europejska ICBC zakłada wspieranie chińskich przedsiębiorstw i ich ekspansji na unijnym rynku.

Europejską siedzibą ICBC jest Luksemburg. Bank ma już też oddziały w Moskwie, Londynie i Frankfurcie nad Menem. – To wielki i ważny dzień dla ICBC, dla stosunków chińsko-europejskich i dla Luksemburga. Ekspansja chińskiego banku pokazuje, że Chiny wierzą w przyszłość Europy mimo jej przejściowych problemów gospodarczych – oświadczył minister finansów Luksemburga Luc Frieden.

Niemiecka agencja dpa odnotowuje, że w 2010 roku Unia Europejska była najważniejszym partnerem handlowym Chin. Wartość chińskiego eksportu do UE wyniosła 311 miliardów dol., z czego 68 miliardów przypadło na Niemcy.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1689770,0,1,chinski-gigant-rusza-na-podboj-europy,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.