Aktualności

Chiny zrezygnują z budowy sztucznej wyspy?

Protest tysięcy osób wstrzymał budowę sztucznej wyspy na południu Chin – poinformowała oficjalna agencja Xinhua. Projekt to część planu przekształcenia do 2020 roku prowincji Hajnan w międzynarodowe centrum turystyczne.

Władze miasta Wenchang, leżącego na wyspie Hajnan, która często nazywana jest chińskimi Hawajami, chcą w celach turystycznych wybudować sztuczną wyspę w pobliżu portu. Mieszkańcy obawiają się, że projekt zaszkodzi środowisku i łowiskom.

– Budowa rozpoczęła się tydzień temu, jednak w wyniku interwencji rozzłoszczonych mieszkańców musiała zostać wstrzymana – podała Xinhua. Incydenty nasiliły się w środę, gdy tysiące ludzi zgromadziło się w porcie, zaczęto niszczyć rządowe pojazdy i doszło do starć z pracownikami budowlanymi. Mieszkańcy blokowali także drogę, by uniemożliwić ciężarówkom dostarczenie materiałów budowlanych.

Więcej:

http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;zrezygnuja;z;budowy;sztucznej;wyspy,252,0,755196.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.