Aktualności

Pekin pozwolił juanowi wzmocnić się

Bank centralny Chin podniósł wartość juana do najwyższego poziomu w historii. Kurs odniesienia chińskiej waluty poszedł w górę o 3,53 proc. i wynosi teraz 6,60 juanów za dolara. Analitycy uznają to za "walutowe przygotowanie" do wizyty prezydenta Hu Jintao w Waszyngtonie.

Umocnienie juana nastąpiło po wypowiedzi amerykańskiego sekretarza skarbu Timothy Geithnera, który po raz kolejny stwierdził, że Chiny powinny pozwolić na szybszą aprecjację swojej waluty.

Stany Zjednoczone od dawna nalegają na umocnienie juana, bo twierdzą, że Chiny celowo zaniżają kurs jego wymiany, by wspierać własny eksport.

Swoje prognozy dla gospodarki Chin przed wizytą przywódcy Chin w USA opublikował Bank Światowy. W jego ocenie PKB Państwa Środka w ubiegłym roku urósł o 10 proc. W tym roku tempo wzrostu ma być wolniejsze o 1,5 punktu procentowego.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1689325,0,1,pekin-pozwolil-juanowi-wzmocnic-sie,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.