Aktualności

„Made in China” w odwrocie?

Cały świat zdążył się już przyzwyczaić do wszechobecnej – od koszul po skarpety – metki "Made in China". Jednak ostatni rok dla chińskiego imperium tekstylnego nie był najlepszy. Póki co konkurencja – w postaci Pakistanu czy Bangladeszu – nie jest wystarczająco stabilna gospodarczo, aby wysunąć się na prowadzenie. Jedno jest pewne – ceny ubrań produkowanych w Chinach mogą wzrosnąć.

Chiny to obecnie największy producent bawełny świecie. Kolejne miejsca zajmują Indie i USA. W ostatnim roku jednak, po ataku szkodników na chińskie plantacje, gdy nadszedł czas zbiorów, producenci tekstyliów zaczęli przecierać oczy z niedowierzaniem. China Cotton Index (CC Index 328), wskaźnik ceny chińskiej bawełny osiągnął 28891 juanów (4332 USD) za tonę. Rok temu w tym samym czasie 1 tona była warta 14117 juanów.

Taki obrót sprawy zaskoczył także właścicieli chińskich fabryk. Zhang Guanjin, dyrektor jednego z wielu zakładów tekstylnych w Shaoxingu, w prowincji Zhejiang, mówi, że jest zmuszony podnieść cenę swoich materiałów o 10 proc. – Wielu zagranicznych klientów zrezygnowało z naszych produktów. Co będzie, jeśli cena bawełny wzrośnie jeszcze bardziej? – martwi się Zhang.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1682200,0,1,made-in-china-w-odwrocie,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.