Aktualności

Chiny podpisały z Polską deklarację o współpracy

Chiny i Polska podpisały deklarację o współpracy oraz 4 dokumenty dotyczące partnerstwa gospodarczego pomiędzy firmami chińskimi i polskimi.

W środę w Warszawie Polska podpisała deklarację o współpracy z Chinami. Zatwierdzono także cztery inne dokumenty dotyczące współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i chińskimi firmami. Umowę podpisał polski minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz wiceminister handlu Chin Jiang Zengwei a w uroczystości wziął udział przewodniczący Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej- Jia Qinglin. Minister Pawlak podkreślił, że podpisane umowy są sygnałem i impulsem dla rozwoju współpracy polsko- chińskiej . Pawlak zaznaczył również, że do tej pory współpraca między krajami była nierówna, gdyż istnieje duży dysonans pomiędzy nadwyżką importu z Chin a eksportem z Polski do Chin.

Źródło: Xinhuanet, www.forsal.pl

Irena Kaczmarek

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.