Aktualności

Chiny: 75 % wód podziemnych niezdatnych do picia

Woda w północnej części Chin została skażona przez metale ciężkie, nawozy chemiczne oraz wycieki z wysypisk śmieci i ścieków irygacyjnych.

Pomiary geologiczne w północnej części Chin wykazały, że 75 % wód podziemnych jest zanieczyszczona metalami ciężkimi, nawozami chemicznymi, wyciekami z wysypisk śmieci oraz ścieków irygacyjnych. Tylko 24 % wód jest bezpieczna i zdatna do picia. Na środowym spotkaniu Chińskiego Stowarzyszenia Nauki i Technologii w Fuzhou, w prowincji Fujian, hydrogeolog Zhang Zhaoji stwierdził, że gorsza jakoś wód jest niebezpieczna dla zdrowia człowieka oraz został stworzony problem dostarczenia wody do spożycia. Powiedział również, woda nie będzie zdatna do picia, dopóki nie zostanie oczyszczona. Dyrektor Pekińskiego Instytutu publicznego i Spraw Środowiskowych potwierdził te doniesienia, stwierdzając jednak, że całkowite oczyszczenie tych wód i ustabilizowanie sytuacji może potrwać nawet tysiące lat, ponieważ oczyszczenie wód z metali ciężkich jest bardzo trudne. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki badań, wg których 39 milionów Chińczyków cierpi na przebarwienia zębów oraz 3 miliony cierpi z powodu chorób kostnych. Jest to efekt przyjmowania zbyt dużej ilości fluorku podczas picia zakażonej wody.

Źródło: english.peopledaily.com.cn

Irena Kaczmarek

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.