Aktualności

Chińczycy celują w Księżyc

Chiny coraz aktywniej rozwijają swój program kosmiczny. Już ChRL zdołała juz samodzielnie wysłać ludzi w kosmos. Teraz ambicje są większe, władza ludowa celuje w Księżyc. W kierunku Srebrnego Globu wyruszyła sonda Chang’e 2, która ma dokładnie zbadać jego powierzchnię pod kątem miejsc do przyszłego lądowania ludzi.

Sonda dotrze do Księżyca za pięć dni. Następnie wejdzie na jego orbitę, gdzie według planów ma działać przez sześć miesięcy, jednak zapas paliwa może pozwolić jej na funkcjonowanie o wiele dłużej. Według planu Chang’e 2 będzie okrążać satelitę Ziemi na wysokości średnio około stu kilometrów. Jednak momentami obniży tor swojego lotu na zaledwie 15 km.

Chang’e 2 będzie dokładnie fotografować powierzchnię Księżyca, zwłaszcza z uwzględnieniem potencjalnych miejsc do lądowania dla przyszłych misji. Chińczycy planują wysłać robota na ziemskiego satelitę za trzy lata. Ma sprawnie wylądować, pobrać próbkę gruntu i zawieźć ją z powrotem na ziemię. Następnym krokiem ma być wizyta taikonautów (chińskie określenie kosmonautów) na srebrnym globie.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1676048,0,1,chinczycy-celuja-w-ksiezyc,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.