Aktualności

A. Kwaśniewski na EXPO: Polska może być dla Chin interesującym partnerem

Obecny na EXPO w Szanghaju były prezydent Aleksander Kwaśniewski skrytykował polską scenę polityczną za brak zainteresowania światowymi trendami i nadmierne zaangażowanie w krajowe spory polityczne.

"(…) Tak długo jak na świecie będzie się rozmawiało o rozwoju, o EXPO, o nowych technologiach, a my będziemy skupiać się na krzyżu, będziemy musieli zrozumieć swoją peryferyjność. Będziemy musieli zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy szczęśliwym krajem, ponieważ możemy się zajmować sprawami, które nas nie rozwijają. Dobrze, żeby Polska wiedziała, że tego czasu kiedy zajmujemy się krzyżem, a inni np. rozwojem nowych technologii, nikt Nam nie podaruje" – mówił były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski był jednym z prelegentów seminarium pod tytułem „W słoneczną stronę: Polska – Chiny po 1949 roku", które odbyło się w polskim pawilonie na EXPO. Wzięło w nim udział polscy i chińscy urzędnicy, polscy sinologowie oraz chińscy poloniści.

"Polska może być dla Chin niezwykle interesującym partnerem. Nasz kraj jest szóstym pod względem liczby ludności krajem Unii. Polska powinna być dla Chin ważnym partnerem we współtworzeniu sieci współpracy pomiędzy Chinami i Unią Europejską" – mówił Aleksander Kwaśniewski.

Więcej:

http://www.polska-azja.pl/2010/09/18/a-kwasniewski-na-expo-polska-moze-byc-dla-chin-interesujacym-partnerem/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.