Aktualności

Polska – oknem dla chińskich inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej

O walorach gospodarczych państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej dyskutowali w Pawilonie Polski na szanghajskim EXPO uczestnicy Forum Inwestycyjnego Chiny – Europa Środkowo-Wschodnia.

W panelu poświęconym warunkom wejścia chińskich firm na obiecujący rynek środkowoeuropejski wzięli udział m.in. dr Pang Cuiping z szanghajskiego oddziału Bank of China, Guo Tianmim – wiceprezes firmy Huawei, posiadającej swoje przedstawicielstwo handlowe w Warszawie oraz Zhang Zheng z Shanghai Maling Aquarius. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Litwy, Węgier, Łotwy, Bułgarii, Estonii, Czech, Słowenii i Słowacji.

Spotkanie wiodących ubezpieczycieli z Polski i Chin

Przedstawiciele wiodących polskich firm ubezpieczeniowych rozmawiali w Pawilonie Polski na Wystawie EXPO o możliwościach współpracy z partnerami z Chin. Seminarium prezentujące potencjał polskiego sektora ubezpieczeniowego zorganizowane zostało przez Biuro Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2010 wraz z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 przedstawicieli chińskich firm ubezpieczeniowych i stowarzyszeń z tej branży.

Ambasador Polski na EXPO Natalia Partyka z wizytą w Szanghaju

Pawilon odwiedziła Ambasador Polski na EXPO 2010 Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) – jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek stołowych w Europie. Dwa lata temu Natalia podbiła serca Chińczyków, występując zarówno na XXIX Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, jak i na Paraolimpiadzie, podczas której wywalczyła złoto. Natalia rozegrała mecze z dziećmi i młodzieżą ze słynnej szanghajskiej szkoły sportowej Xuhui. Ze złotą medalistką z Pekinu zmierzyli się także najodważniejsi widzowie.

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.