Aktualności

Księga Guinnessa made in China

"Chinness" to nowa Księga rekordów Guinnessa, stworzona przez Chińczyków. Są w niej odnotowywane oficjalne rekordy ustanowione w Chinach lub przez obywateli tego kraju – m.in. rekordzista w robieniu pompek i pięciometrowa soja.

Urząd ds. Przemysłu i Handlu (SAIC) po trzech latach weryfikacji poinformował w środę, że zatwierdził znak towarowy "Chinness", będący kombinacją słowa "chinese" oraz "Guinness".

– Zacząłem pracę nad księgą rekordów w 1989 roku – powiedział twórca "Chinness" Zhang Dayong. Z powodu choroby Zhang musiał porzucić pracę reportera w lokalnym dzienniku i wraz z matką i bratem zaczął zbierać stare gazety, w których wspólnie wyszukiwali informacje na temat rekordów ustanowionych przez Chińczyków. – Jeśli porównamy Księgę rekordów Guinnessa do igrzysk olimpijskich, <> będą zawodami na szczeblu państwowym – wyjaśnił Zhang.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/26086,1666991,0,1,ksiega-guinnessa-made-in-china,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.