Aktualności

Merkel: Chiny nie są jeszcze gospodarką rynkową

Kanclerz Niemiec Angela Merkel twierdzi, że nie ma na razie możliwości, by Unia Europejska nadała Chinom status państwa o gospodarce rynkowej.

Szefową niemieckiego rządu pytano o to po spotkaniu z premierem Chin Wen Jiabao. – Sądzę, że nie jesteśmy jeszcze w punkcie, w którym spełnione są wszystkie kryteria – odpowiedziała Merkel.

Wyjaśnienia wymagają jeszcze kwestie własności intelektualnej, za czym kryje się problem produkcji pirackiej, oraz dostępu do rynków, byśmy mogli być pewni, że nie dochodzi do dyskryminowania – dodała kanclerz.

Merkel zapewniła jednocześnie, że jeśli Chiny podejmą odpowiednie przedsięwzięcia, osobiście zaangażuje się w doprowadzenie do uczciwych i świadomych celu rozmów, jeszcze przed kolejnym szczytem G20 w listopadzie w Korei Południowej.

Jak głosi komunikat z rozmów obojga szefów rządów, Niemcy będą nadal aktywnie wspierać rychłe przyznanie Chinom przez UE statusu gospodarki rynkowej. Chiny będą nadal prowadzić z UE intensywny dialog w tej kwestii.

Więcej:

http://news.money.pl/artykul/merkel;chiny;nie;sa;jeszcze;gospodarka;rynkowa,29,0,644637.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.