Aktualności

Rozpoczyna się końcowy etap Programu Szkoleń i Wymiany Kadry Zarządzającej UE-Chiny (METP)

Wybrani menadżerowie z Unii Europejskiej kwalifikują się na ekspertów ds. rynku chińskiego. Finałowy nabór programu finansowanego przez UE rozpoczyna się w połowie maja.

Pekin, 18 maja 2010- Rekordowa liczba 54 kierowników z 22 krajów należących do Unii Europejskiej oraz 50 chińskich pracowników szczebla kierowniczego spotka się w tym tygodniu w Pekinie, aby wziąć udział w piątym, końcowym naborze do Programu Szkoleń i Wymiany Kadry Zarządzającej UE-Chiny (METP). Program rozpoczyna szkolenie międzykulturowe, obejmujące prace zespołowe na świeżym powietrzu, w pobliżu Muru Chińskiego, szkolenie biznesowe w China Europe International Business School (CEIBS), imprezy podczas World Expo w Szanghaju oraz wycieczkę po rzece Jangcy i do Zapory Trzech Przełomów. "Te pierwsze dwa tygodnie są – szczególnie dla uczestników z krajów Unii Europejskiej – podstawą dla udanego programu szkoleniowego. Uczestnicy, łącząc doświadczenia indywidualne i zbiorowe, mogą uczyć się kultury europejskiej i chińskiej, przyzwyczajać do różnic w praktykach biznesowych oraz zdobywać umiejętności potrzebne do budowania mostów ponad tymi różnicami" – mówi lider zespołu METP w Pekinie, dr Stefan Hell.

METP to pięcioletnia inicjatywa Komisji Europejskiej i rządu Chin. Każdy z jej pięciu naborów trwa dziesięć miesięcy. Nabór piąty, w którym uczestniczyło 54 przedstawicieli państw UE i 50 z Chin, przyciągnął najwięcej chętnych. Stefan Hell powiedział: "Rosnąca od ostatnich dziesięciu lat liczba kandydatów z krajów Unii Europejskiej wskazuje, że pomimo kryzysu finansowego i ekonomicznego, europejskie firmy i managerowie są niezmiennie zainteresowani tworzeniem kontaktów biznesowych z Chinami".

Finansowany przez UE program skierowany jest przede wszystkim do działających na terenie Unii małych i średnich przedsiębiorstw, oferując sposobność szkolenia ich pracowników na wykwalifikowanych ekspertów ds. rynku chińskiego. Oczekuje się, że będą oni wykorzystywać nowo nabytą wiedzę i zdobyte kontakty do prowadzenia biznesu z Chinami. Długoterminowym celem METP jest trwałe wzmacnianie stosunków pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej i Chinami poprzez wymianę i współpracę ekonomiczną. UE nie tylko zajmuje się organizacją całego pobytu w Chinach, lecz także pokrywa wszystkie koszty szkolenia i daje uczestnikom 1000 euro miesięcznie na wydatki. Wszyscy absolwenci otrzymują oficjalny certyfikat podpisany przez ambasadora Chin w Unii Europejskiej i prezesa Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.