Aktualności

Władze Chin chcą większych inwestycji ze strony sektora prywatnego

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi opublikowanymi przez Radę Państwa władze Chin będą zachęcać sektor prywatny do inwestowania w większej liczbie kluczowych dziedzin gospodarki. Zdaniem komentatorów może to oznaczać, iż Pekin przywiązuje większą wagę do roli inicjatywy prywatnej w podtrzymywaniu wzrostu gospodarczego.

W dokumencie czytamy m.in., że rząd podejmie działania zmierzające do stworzenia „uczciwego i przejrzystego otoczenia" dla inwestycji prywatnych oraz dodatkowych możliwości zaangażowania dla przedsiębiorców. W praktyce ma to oznaczać szersze otwarcie drzwi w takich dziedzinach jak transport, gospodarka wodna, przemysł paliwowy i gazowniczy, produkcja energii, przemysł wydobywczy oraz telekomunikacja. Liberalizacja obejmie też zakłady użyteczności publicznej, usługi socjalne, branżę finansową, handel a nawet przemysł zbrojeniowy.

W porównaniu z podobnymi wytycznymi z roku 2005 r., które zawierały tylko listę sektorów udostępnionych dla inwestycji prywatnych, nowy dokument jest bardziej szczegółowy – precyzuje metody zaangażowania przedsiębiorców oraz wyszczególnia projekty, którymi mogą się oni zajmować.

Więcej:

http://www.polska-azja.pl/2010/05/15/wladze-chin-chca-wiekszych-inwestycji-ze-strony-sektora-prywatnego/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.