Aktualności Wymogi celne

Nowe zasady uzyskiwania dostępu do niektórych systemów celnych

Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 lipca 2010 r. obowiązywać będzie Instrukcja nadania kodu identyfikacyjnego (loginu), uzyskania klucza do bezpiecznej transmisji danych oraz rejestracji osób i podmiotów gospodarczych w Podsystemie Danych Referencyjnych (PDR) dla celów przesyłania elektronicznych zgłoszeń i pozostałych dokumentów do Systemów Celnych: CELINA, ECS, ICS oraz INTRASTAT wprowadzająca nowe zasady uzyskiwania dostępu do ww. systemów.

Udostępnienie Instrukcji ze znacznym wyprzedzeniem służy celom informacyjnym, umożliwieniu zapoznania się z zasadami, które będą obowiązywały w tym zakresie i ewentualnemu przygotowaniu przez podmioty stosownych dokumentów. Niemniej dokumenty zgodne ze wzorami zawartymi w Instrukcji będzie można przedkładać w organie celnym dopiero od 1 lipca 2010 r.

W Instrukcji zostały przewidziane stosowne terminy przejściowe dla firm, w których powinny one dopełnić wszystkich obowiązków rejestracyjnych (pkt. 5.2 i 5.3 Instrukcji).

Więcej:

http://www.spedycje.pl/clo/celne_systemy_informatyczne/22960/nowe_zasady_uzyskiwania_dostepu_do_niektorych_systemow_celnych.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.