Aktualności

„Made in China” rządzi

– Chiny zostały największym eksporterem świata, wyprzedzając Niemcy, których eksport spadł o 22 proc. – pisze tygodnik The Economist, powołując się na raport Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Globalny kryzys pomógł zmniejszyć nieco nierówności – pisze The Economist – jeszcze w 2008 roku trzej najwięksi eksporterzy odpowiadali za jedną trzecią światowego eksportu. Ich udział w tym rynku w 2009 r. spadł do 26,7 proc.

Niemcy – do tej pory największy eksporter świata – spadły na drugą pozycję. Ich eksport zmniejszył się o 22 proc. Trzecim największym eksporterem świata są Stany Zjednoczone, czwartym Japonia, piątym Holandia, a szóstym Francja. Za nimi plasują się kolejno: Włochy, Belgia, Korea Płd., Wielka Brytania i Kanada.

Według raportu WTO, na skutek kryzysu całkowita wartość dóbr wyeksportowanych na świecie w 2009 roku spadła o 23 proc. Trend ten był najbardziej dotkliwy dla Japonii (spadek eksportu o 26 proc.). Tendencja spadkowa dotknęła wszystkich eksporterów, ale kryzys w najmniejszym stopniu odbił się na Chinach, gdzie eksport spadł jedynie o 16 proc.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1650649,0,1,made-in-china-rzadzi,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Azja przejmuje luksusowe marki aut z Europy 

PKB wzrośnie w Chinach o 9,5 proc.

Świat pożera chińskie towary   

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.