Aktualności

Chiny i USA toczą bój o karty kredytowe

Visa, Mastercard i American Express skarżą się na brak dostępu do błyskawicznie rosnącego rynku chińskiego. Rząd USA rozważa wniesienie skargi do Światowej Organizacji Handlu WTO.

Zapowiada się kolejny spór handlowy pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. Chiny zakazują zagranicznym firmom wydawania własnych kart bankowych i budowy własnej sieci płatności. Zagraniczne instytucje finansowe mogą wydawać karty jedynie we współpracy z bankami chińskimi.

Wartość chińskiego rynku kart płatniczych szacowana jest na 723 mld dolarów. Ponadto wszystkie transakcje muszą być obsługiwane przez jedyną w Chinach sieć płatności elektronicznych, China Unionpay Data. Visa ma na rynku około 60 mln kart płatniczych, wydanych wspólnie z chińską instytucją.

Podczas gdy amerykańscy wydawcy kart kredytowych narzekają na ograniczenia rynkowe, China Unionpay może się pochwalić błyskawiczną ekspansją. Przedsiębiorstwo ma już dostęp do rynków ponad 70 państw. Prezes Unionpay Xu Lode chce, by karty jego firmy były akceptowane na całym świecie. Chińskie władze nie chciały komentować ewentualnej skargi do WTO.

Jeśli dojdzie do wniesienia skargi do WTO, byłaby to już kolejna od czasu objęcia prezydentury przez Baracka Obame. W ubiegłym roku Amerykanie poskarżyli się przed WTO na chińskie ograniczenia eksportowe surowców jak magnez i cynk.

Więcej:

http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;i;usa;tocza;boj;o;karty;kredytowe,196,0,604356.html

Zobacz także:

Z Chinami tylko pozytywnie

Pekin juanem Ameryki nie wesprze  

Amerykanie grożą Chinom karnymi cłami

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.