Aktualności

Chiński „Wielki Mur” zablokował Google’a

Google zablokowany przez Chiny – twierdzą przedstawiciele amerykańskiego koncernu. Rzeczniczka Google’a Jill Hazelbaker stwierdziła, że jej firma podejrzewa Chiny o wprowadzenie zapory cenzurującej internet – "Chiński Wielki Firewall". Twierdzi przy tym, że działania Chin to zemsta za zaoferowanie Chińczykom nieocenzurowanej wyszukiwarki działającej na serwerach w Hongkongu.

Przedstawiciele Google’a poinformowali, że we wtorek przez kilka godzin obserwowali znaczny spadek ruchu z Chin. W środę – wszystko wróciło do normy.

Zdaniem rzeczniczki to specjalne działania Chin. – Nie zmienialiśmy kodów źródłowych, nie wprowadzaliśmy żadnych zmian w konfiguracji wyszukiwarki. Podejrzewamy, że problem pojawił się na skutek działalności zapory cenzurującej internet, "Chińskiego Wielkiego Firewalla" – mówiła Hazelbaker.

– Różne parametry zmienialiśmy ponad tydzień temu. Taka nagła zmiana w dostępie do Google.com.hk musi być "sprawką" zmian w zaporze – napisała w oficjalnym oświadczeniu.

We wtorek użytkownicy chińskich stron Google’a mieli dostęp do strony, ale nie mogli nic na niej wyszukać – gdy wpisywali hasła do wyszukania, pojawiały się komunikaty o błędzie.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1650245,0,1,chinski-wielkinbspmur-zablokowal-googlea,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Pekin juanem Ameryki nie wesprze 

Google zostaje w Chinach, ale przestaje cenzurować 

Chiny: Google jest śmieszny 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.