Aktualności

Ożywienie idzie z Azji. Kroplówka wciąż potrzebna

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominiqe Strauss-Kahn zabiera głos o kondycji gospodarki po raz pierwszy w tym roku. Według niego Azja i Chiny już zaczęły wyciągać świat z recesji, gorzej natomiast radzą sobie kraje rozwinięte. To one, zdaniem Strauss-Kahna, muszą m. in. uważać, żeby nie przykryła ich druga fala kryzysu.

– Ożywienie w rozwiniętych gospodarkach przebiega powolnie i jest dość kruche. Widać to choćby po takich wskaźnikach jak bezrobocie, czy popyt wewnętrzny – powiedział Dominiqe Strauss-Kahn.

Jego zdaniem, niektóre kraje może jeszcze czekać drugie dno recesji. Dlatego najważniejsze jest teraz, aby konsekwentnie kontynuować polityki pobudzania gospodarek i nie wychodzić z nich zbyt szybko.

Dopiero kiedy rynek pracy i popyt wewnętrzny zaczną wyraźnie rosnąć, to rządy będą mogły powoli wycofywać się z roli stymulatora. Na razie Kahn nie widzi niestety innych narzędzi mogących trwale przywrócić wzrost gospodarczy poza pobudzaniem go publicznymi pieniędzmi.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1638701,0,1,ozywienie-idzie-z-azji-kroplowka-wciaz-potrzebna,wiadomosc.html 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.