Aktualności

Amerykańska kopalnia złota nie dla Chińczyków

Administracja prezydenta Baracka Obamy sprzeciwiła się przejęciu amerykańskiej firmy przez Chińczyków wskazując na bezpieczeństwo narodowe.

Chińskie firmy państwowe zapewniają sobie dostęp do surowców już nie tylko w krajach rozwijających się, inwestują także w państwach przemysłowych – jeśli im się na to pozwoli. Jednak jedna z takich inwestycji w USA zakończyła się fiaskiem: Rząd prezydenta Baracka Obamy zapobiegł sprzedaży kopalni złota Firstgold Corp. w Nevadzie chińskiemu przedsiębiorstwu Northwest Nonferrous Investment Company.

Chińczycy myśleli, że jest to całkiem normalna inwestycja w firmę z sektora wydobywczego, powiedział szef Firstgold, Terry Lynch. Po przeprowadzeniu rutynowej kontroli, kompetentny komitet ds. inwestycji zagranicznych w USA doszedł jednak do wniosku, że sprzedaż budzi poważne i znaczące wątpliwość dotyczące bezpieczeństwa. Po tym jak chińscy inwestorzy dostrzegli jaką polityczną burzę wywołał deal, wycofali się sami nie czekając na urzędowe postanowienie Obamy.

Więcej:

http://manager.money.pl/news/artykul/amerykanska;kopalnia;zlota;nie;dla;chinczykow,69,0,570949.html?p=md

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.