Aktualności

Chiny: nowe przepisy mają pomóc w rozwoju zielonej energii

Zgodnie z nowymi przepisami, których celem jest wsparcie zielonej energetyki i zmniejszenie uzależnienia kraju od węgla, chińskie zakłady użyteczności publicznej będą miały obowiązek kupowania całej energii produkowanej przez elektrownie wiatrowe oraz pochodzącej z innych źródeł odnawialnych.

Jak informuje agencja Xinhua, nowe regulacje mają formę poprawek do ustawy o energii odnawialnej z 2006 r.

Komentatorzy podkreślają, że powody, dla których Pekin podjął tą inicjatywę, są złożone. Z jednej strony chodzi bowiem o spełnienie zobowiązań dotyczących redukcji zanieczyszczeń i emisji gazów cieplarnianych (w zeszłym miesiącu rząd obiecał zmniejszyć produkcję C02 o 40-45 procent do 2020 r.), z drugiej zaś o ograniczenie rosnącej zależności Państwa Środka od ropy i gazu ziemnego z importu, która przez władze postrzegana jest jako strategiczna słabość ChRL.

W doniesieniach Xinhua brak informacji o kosztach tego przedsięwzięcia. Agencja podkreśla jednak, że na operatorów sieci energetycznej, którzy odmówią zakupu prądu ze źródeł odnawialnych, nałożone zostaną kary. Można więc wnioskować, że cena zielonej energii będzie wyższa niż energii produkowanej metodami konwencjonalnymi.

Zbigniew Sabat

Więcej:

http://www.polska-azja.pl/2009/12/28/chiny-nowe-przepisy-maja-pomoc-w-rozwoju-zielonej-energii/ 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.