Aktualności

Superszybka kolej made in China

Oto prawdopodobnie najszybszy pociąg świata. Pędzi z prędkością 350 km na godzinę i zamiast w dziesięć godzin, 1.069 kilometrów pokonuje w trzy. Superszybka kolej jest szybsza od tych "najszybszych" z Niemiec czy Francji nawet o 100 km/h!

W Chinach zainaugurowano w sobotę kursowanie superszybkiego pociągu pasażerskiego na trasie łączącej miasta Wuhan (środkowe Chiny) i Kanton leżący na południu kraju. Czas podróży między obu miastami skrócił się z ok. 10 do 3 godzin.

Ekspres kursuje ze średnią szybkością 350 km/godz i według władz chińskich, jest najszybszy na świecie. Czas podróży między obu miastami skrócił się z ok. 10 do 3 godzin. Według Zhanga Shuguanga z biura transportu chińskiego ministerstwa kolei, maksymalna szybkość nowego pociągu wynosi 394,2 km/godz. Dla porównania, najszybsze pociągi w Japonii, Niemczech i Francji kursują ze średnią prędkością ok. 230-280 km/godz.

Prace mające na celu przystosowanie linii o długości 1.069 km do tak wielkich szybkości rozpoczęto w czerwcu 2005 r. W przyszłości planuje się przedłużenie trasy ekspresu do Pekinu, a w dalszej perspektywie budowę całej sieci superszybkich połączeń kolejowych.

Zobacz także:

Inwestorzy z Chin mają ratować polską kolej 

W 17 dni do Chin pociągiem

Chiny budują najszybszy pociąg świata

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.