Aktualności

Chiny ważniejsze dla Audi niż Niemcy

Audi zmienia swoje priorytety. Dla niemieckiego producenta aut ważniejszy od rynku niemieckiego staje się chiński rynek motoryzacyjny.

Zdaniem Petera Schwarzenbauera, członka zarządu ds. marketingu i sprzedaży AUDI AG, w ciągu najbliższych lat Chiny urosną do rangi najważniejszego rynku dla Audi.

– W latach 2012/13 planujemy sprzedać w Chinach 250 tys. pojazdów. Dla Audi Chiny staną się wtedy rynkiem numer jeden – mówi Schwarzenbauer.

Audi liczy, że w bieżącym roku sprzeda na rynku chińskim 150 tys. samochodów. Oznaczałoby to prawie 30 procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2008. Tym samym Chiny są już teraz drugim co do wielkości rynkiem zbytu dla niemieckiego producenta aut. Więcej aut Audi sprzedaje w chwili obecnej tylko w Niemczech. W Chinach Audi zdobyło już pozycję lidera w segmencie Premium.

Liczba klientów stale rośnie. W 2009 r. tylko 20 procent modeli Audi zostało zakupionych przez organizacje rządowe i urzędy. – 80 procent klientów to osoby prywatne – powiedział Schwarzenbauer, który liczy, że w 2009 r. wzrośnie także udział samochodów importowanych.

Więcej:

http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/chiny;wazniejsze;dla;audi;niz;niemcy,121,0,568441.html?p=md 

Zobacz także:

GM sprzeda część Saaba Chińczykom?

Chińczycy kupią Volvo?

Marek Pol chce nam sprzedać chińskie auta   

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.