Aktualności

Chińczycy wtykają rurę Rosjanom i Europie

Rosjanie stracili monopol na transport środkowoazjatyckiego gazu. Chiny otworzyły właśnie swój pierwszy gazociąg, dzięki któremu turkmeński surowiec wspomoże chińską gospodarkę.

Rurociąg biegnie do chińskiej prowincji Xinjiang z Turkmenistanu, przez Ubekistan i Kazachstan. Dlatego też na turkmeńskiej pustyni w pobliżu granicy z Uzbekistanem zgromadzili się przywódcy wszystkich tych państw.

Najwięcej powodów do zadowoloenia miał jednak Hu Jintao. To Pekin skorzysta bowiem najbardziej na ciągnącym się blisko 2 tys. kilometrów gazociągu, którego przepustowość za dwa, trzy lata ma osiągnąć 40 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

– Chiny są optymistycznie nastawione do naszego współdziałania, a otwarcie gazociągu jest nową platformą współpracy naszych zaprzyjaźnionych narodów – oświadczył Hu.

Radości nie krył też prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow. – Ten projekt ma nie tylko wartość ekonomiczną. Ma również polityczną – mówił prezydent chińskiemu przywódcy już w niedzielę.

– Chiny, dzięki swojej mądrej i dalekowzrocznej polityce, stały się jednym z kluczowych gwarantów globalnego bezpieczeństwa – komplementował Chińczyków Berdymuchammedow.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1633543,0,1,chinczycy-wtykaja-rure-rosjanom-i-europie,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.