Aktualności

Made in China to brzmi dumnie?

Metka z napisem "Made in China" ma przestać kojarzyć się z tanimi produktami słabej jakości. Rozpoczęła się międzynarodowa kampania, która pomoże wzmocnić wizerunek produktów z Chin. Spoty reklamowe, emitowane od początku tego tygodnia między innymi w amerykańskiej telewizji CNN, powstały na zlecenie chińskich władz.

W trwającej 30 sekund reklamie, której akcja rozgrywa się w jednym z zachodnich państw, zwrócono uwagę, że większość otaczających nas przedmiotów codziennego użytku pochodzi z Chin. Buty do biegania, lodówka, odtwarzacz mp3, a nawet samolot – w najnowszym spocie promującym chińską gospodarkę wszystkie te produkty mają metkę z napisem "Made in China".

Spot reklamowy wywołał jednak dyskusje na chińskich forach internetowych. Na metce butów, które wyprodukowano w Chinach, pojawia się dodatkowy napis, że produkt powstał dzięki wsparciu amerykańskich technologii. Wyprodukowana w Chinach lodówka ma europejską stylistykę, a ubranie modelki – choć na metce też jest napis Made in China – zostało zaprojektowane przez francuskich designerów. Ten sposób promocji produktów nie spodobał się chińskim internautom, którzy zwracają uwagę, że Chiny nie potrzebują reklamy wspieranej przez francuskich krawców.

Hongkoński dziennik "South China Morning Post" cytuje wypowiedź krytyka sztuki, który uważa, że kampania nie przyniesie zamierzonych skutków, a będzie postrzegana jedynie jako kolejne narzędzie chińskiej propagandy.

Tylko za pośrednictwem CNN spot reklamujący produkty z Chin obejrzy 130 milionów osób.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.