Aktualności

Selena buduje zakład produkcyjny w Chinach

Selena rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego pian montażowych, uszczelniaczy i klejów w Chinach – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Wartość inwestycji wynosi ok. 30 mln zł. Zakład będzie zlokalizowany w specjalnej strefie ekonomicznej w Nantong koło Szanghaju w Chinach.

"Zgodnie z przyjętym harmonogramem produkcja w chińskiej fabryce zostanie uruchomiona pod koniec 2010 roku. Nakłady związane z inwestycją wyniosą około 30 mln zł" – podała spółka.

Budowa finansowana jest ze środków własnych firmy.

"Obok krajów Europy Centralnej i Wschodniej, Chiny są dla Grupy Selena rynkiem kluczowym dla realizacji strategii rozwoju na najbliższe lata. Gospodarka chińska nadal odnotowuje najwyższy wzrost PKB na świecie (7,7 proc. po 3 kwartałach 2009), co związane jest m.in. z dynamicznym rozwojem budownictwa" – poinformował cytowany w komunikacie prezes spółki, Krzysztof Domarecki.

"Uruchomienie produkcji w Nantongu wpłynie na konkurencyjność naszych produktów – pian i klejów – które obecnie dostarczane są z zakładów w Polsce i w efekcie wzmocni pozycję rynkową Seleny w Chinach" – dodał.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,7069,title,Selena-buduje-zaklad-produkcyjny-w-Chinach,wid,11736443,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Chińczycy inwestują w łodzkiej SSE 

Chińskie firmy chcą inwestować w Radomiu

Polska ma coraz lepszy klimat inwestycyjny

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.