Aktualności

Polska wódka w Azji

Polskie wódki robią w Chinach zawrotną karierę. Nasi producenci ruszają na podbój Indii.

W Państwie Środka, wódka Wyborowa zaraz po Absolucie, zajmuje drugie miejsce wśród najczęściej importowanych. Obecnie Chiny są jej piątym rynkiem eksportowym.

Teraz swoje marki na rynek azjatycki chce wprowadzić firma Central European Distribution Corporation (producent Żubrówki). CEDC potwierdziło informację o negocjacjach z chińskimi dystrybutorami, jednak wstępny termin pojawienia się produktów polskiej spółki na tamtejszym rynku nie jest jeszcze znany.

Według specjalistów, w bieżącym roku sprzedaż wyrobów spirytusowych w Chinach może się zwiększyć o 14%, czyli do ok. 27, 6 miliardów dolarów. W roku 2011 ma to być już 36,8 miliardów dolarów.

Interesującym rynkiem wydają się też Indie, gdzie wprawdzie cło jest większe niż w Chinach, ale zamożność społeczeństwa systematycznie wzrasta. Na podbój podniebień Hindusów przygotowuje się już polsko – francuska grupa Belvedere, a także wyżej wspomniany producent Wyborowej.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.