Aktualności

Smok napije się coca-coli

Potrojenie sprzedaży i podwojenie liczby fabryk – to plany Coca-Coli wobec chińskiego rynku na najbliższą dekadę. Jak pisze "Financial Times", ten największy producent napojów bezalkoholowych na świecie stawia na rosnącą w Chinach klasę średnią i na rozwój rynku wewnętrznego.

Coca-Cola ma też sześciokrotnie zwiększyć liczbę lodówek ze swoimi napojami w chińskich sklepach i dotrzeć do blisko 5 milionów kolejnych punktów handlowych.

"Financial Times" pisze, że plany spółki wobec Chin są kluczowym elementem strategii podwojenia przychodów koncernu z obecnych 100 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat. Władze firmy oczekują, że 60 procent tego wzrostu będzie pochodziło właśnie z Chin, a także z Indii i innych rynków wschodzących, a tylko 15 procent z gospodarek rozwiniętych. Chiny są trzecim co do wielkości rynkiem dla Coca-Coli, jeśli wziąć pod uwagę skalę przychodów. Amerykański koncern kontroluje tam 15 procent rynku napojów w puszkach i butelkach, i ma w Chinach ponad 2 razy wyższe przychody niż PepsiCo.

Zobacz także:

Chiński biznes Coca-Coli nie wypalił

Chińskie soki na celowniku Coca-Coli  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.