Aktualności

Microsoft skazany przez Chińczyków

Zazwyczaj to Chińczycy są oskarżani o kradzież własności intelektualnej. Tym razem to jednak oni są górą: chiński sąd nakazał gigantowi komputerowemu Microsoft zaprzestania sprzedaży systemu Windows z wbudowaną chińską czcionką. Sędziowie uznali, że Microsoft użył jej bezprawnie.

Pekiński sąd wziął stronę rodzimej, chińskiej firmy Zhongyi Electronic, która opracowała czcionkę i zarzuciła amerykańskiemu gigantowi jej bezprawne używanie.

Chińska firma utrzymuje, że licencję na czcionkę sprzedała Microsoftowi do użytku jedynie w Windows 95. Tymczasem Microsoft używał jej w kolejnych wersjach systemu: Windows 98, 2000, 2003 i XP.

I właśnie wstrzymanie sprzedaży tych wersji w Chinach nakazał sąd. Nie wiadomo, jak wielu egzemplarzy oprogramowania może dotknąć wyrok, ale z pewnością będzie to cios dla Microsoftu, dla którego chiński rynek jest prawdziwą żyłą złota.

Gigant z Redmond nie składa jednak broni i już zapowiada, że od orzeczenia sądu będzie się odwoływał. – Microsoft szanuje prawa do własności intelektualnej. Własności intelektualnej stron trzecich używamy jedynie, kiedy mamy do tego prawo – przekonuje firma w oświadczeniu.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1629245,0,1,microsoft-skazany-przez-chinczykow,wiadomosc.html 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.