Aktualności

Chińska waluta jest niedowartościowana

– Aby złagodzić problem globalnej nierównowagi finansowej, uważanej za jedno z zasadniczych źródeł kryzysu, chińskie władze muszą pozwolić na aprecjację juana – mówi dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn.

– Silniejszy juan to część pakietu niezbędnych reform – powiedział szef MFW na konferencji w Pekinie. Jak wyjaśnił, podniosłoby to siłę nabywczą chińskich gospodarstw domowych, zwiększając udział popytu konsumpcyjnego w tworzeniu PKB.

– Większy popyt wewnętrzny w Chinach, w połączeniu z wyższą stopą oszczędności w USA pomoże zrównoważyć światową strukturę popytu i zapewni stabilniejszy wzrost światowej gospodarki – uważa Strauss-Kahn.

Według MFW zbyt słaby juan jest przeszkodą dla rozwiązania problemu tzw. globalnej nierównowagi finansowej, którą państwa G20 uznały za jedną z najważniejszych przyczyn kryzysu. Przejawia się ona m.in. ustawicznym deficytem w bilansie handlowym USA, oraz nadwyżką w bilansie handlowym Chin.  

Więcej:

http://news.money.pl/artykul/chinska;waluta;jest;niedowartosciowana,214,0,557526.html

Zobacz także:

Chińskie rezerwy waluty wzrosły do 2 bln 270 mld USD

Chiny: największe rezerwy walutowe w historii

Chińskie rezerwy walutowe wzrastają do 2 bln USD

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.