Aktualności

Nowy minister rozwoju nie chce pomagać Chinom

Nowy niemiecki minister rozwoju Dirk Niebel (FDP) uważa, że należy zrezygnować z udzielania pomocy rozwojowej Chinom, które stają się gospodarczą potęgą.

– Walka z ubóstwem jest dla Niemiec ważniejsza niż kiedykolwiek. Oznacza to, że chcemy koncentrować i skutecznie lokować nasze środki tam, gdzie jest najbiedniej. Olbrzymy gospodarcze, jak China i Indie, nie spełniają już tych kryteriów – powiedział Niebel piątkowej gazecie "Bild".

Liberalna partia FDP, która współtworzy nowy rząd Niemiec razem z chadekami, zapowiadała już w swoim programie wyborczym skreślenie wsparcia rozwojowego dla Chin. Rocznie z Niemiec do Państwa Środka płynie 70 mln euro pomocy rozwojowej.

Niemcy przeznaczają na wsparcie najuboższych krajów 0,38 proc. swojego PKB. Przejmując ministerstwo rozwoju w czwartek Niebel zapowiedział, że celem jest zwiększenie tego odsetka do 0,7 proc.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.