Aktualności

Chińskie firmy chcą inwestować w Radomiu

Przedsiębiorcy z Chin są zainteresowani inwestowaniem w Radomiu, zwłaszcza w przemyśle związanym z obróbką metali oraz mechaniką precyzyjną. W czwartek przedstawiciele chińskiego miasta Huzhou podpisali list intencyjny w sprawie współpracy z Radomiem.

– Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się tam inwestorzy z Chin – zapowiedział Ma Yi, prezydent Huzhou.

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak przyznał, że oprócz przemysłu związanego z obróbką metali oraz z mechaniką precyzyjną, Chińczyków interesuje także budownictwo.

Ma Yi zapewnił, że współpraca pomiędzy Radomiem a Huzhou będzie odbywać się także na płaszczyźnie kulturalnej i naukowej. Dodał, że miasta Radom i Huzhou są podobnie położone; oba leżą blisko dużych i ważnych aglomeracji (Radom – Warszawy, a Huzhou – Szanghaju).

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Chinskie-firmy-chca-inwestowac-w-Radomiu,wid,11642337,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Polska ma coraz lepszy klimat inwestycyjny

Inwestorzy z Chin mają ratować polską kolej

Jak inwestować, to w Polsce  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.