Aktualności

Raport: Chiny przygotowują się do cyberwojny z USA

Potencjalne cele ataków na terytorium USA, to sieci komputerowe Pentagonu i bazy danych.

Chiny rozbudowują komputerowy arsenał, który umożliwi prowadzenie cyberwojny. Wykorzystują wyrafinowane technologie informatyczne do realizowania celów wywiadowczych w USA – głosi niezależny raport.

Dokument został przygotowany przez panel doradczy Kongresu USA. Zdaniem jego autorów są powody by sądzić, że elitarna wspólnota hackerów pracuje dla rządu w Pekinie, choć twarde dowody na taka współpracę są nieliczne.

Raport komisji opisuje szczegółowo cyberatak na jedną z amerykańskich firm, który został prawdopodobnie przeprowadzony z Chin. Był też zorganizowany w sposób bardzo podobny do innych tego typu incydentów, również przypisywanych chińskim cyber-szpiegom.

Opisana w analizie firma, której nazwa nie została ujawniona, zauważyła, że przez kilka dni dane z jej sieci były przesyłane do licznych zewnętrznych komputerów w USA oraz w innych krajach.

Więcej:

http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/raport;chiny;przygotowuja;sie;do;cyberwojny;z;usa,75,0,549707.html?p=md 

Zobacz także:

Chiński rząd sponsoruje cyber-ataki na Biały Dom?

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.