Aktualności

Rosja dogadała się z Chinami ws. rakiet

10 dokumentów, a wśród nich porozumienie dotyczące rakiet balistycznych, popiszą Rosja i Chiny podczas wizyty premiera Władimira Putina w Pekinie – poinformował rosyjski rząd.

Wizyta Putina w Pekinie potrwa od poniedziałku do środy. – Ponad 10 dokumentów jest przygotowywanych do podpisania, w tym porozumienie międzyrządowe o powiadamianiu o wystrzeliwaniu rakiet balistycznych"- informuje rządowy komunikat. Rosjanie i Chińczycy przygotowują również protokół dotyczący "rozwoju super szybkich pociągów" na terytorium Rosji.

W Pekinie Putin spotka się ze swym odpowiednikiem, premierem Wenem Jiabao. W środę rosyjski premier weźmie udział w spotkaniu szefów rządów państw należących do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (Chiny, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan i Tadżykistan). Podczas tego szczytu podpisany ma być "ważny dokument" dotyczący wspólnej walki ze skutkami globalnego kryzysu gospodarczego. Szczegółów brak.

Zobacz także:

Rosja i Chiny bronią Iranu

Chiny wzywają Rosję, by chroniła interesy biznesmenów chińskich

Rosja i Chiny zmartwione sytuacją w Korei  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.