Aktualności

Państwo Środka wyprzedzi Kraj Kwitnącej Wiśni?

Trzecia gospodarka świata Chiny może wkrótce przegonić drugą Japonię. New York Times na początku miesiąca podsumował konkurencję między obydwoma krajami: Państwo Środka od dekady notuje wzrost, Kraj Kwitnącej Wiśni od dekady dołuje. Nic nie wskazuje, by to się miało zmienić.

Choć analitycy uważają, że niedługo w Chinach powinna pęknąć bańka spekulacyjna, amerykański fundusz Third Avenue Value Fund (TAVF), kupuje tam akcje spółek. TAVF wychodzi z założenia, że niektóre chińskie spółki są niedoszacowane nawet o 50 proc.

Marty Whitman, który zarządza funduszem, ulokował aż 40 proc. zasobów funduszu na giełdzie w Hongkongu, głównie w spółkach związanych z private equity i nieruchomościami. W tym roku zyskał 39 proc. i miał lepszy wynik o 21 punktów procentowych niż S&P 500 – indeks największych amerykańskich firm, notowanych na Wall Street.

Fundusze inwestycyjne dostępne w Polsce i oparte na aktywach z Chin radzą sobie bardzo dobrze. Amplico Akcji Chińskich i Azjatyckich od początku roku zdobył 64 proc., DWS Indie i Chiny, ING FIO Chiny i Indie USD.
– Każdy optymalny portfel inwestycyjny powinien zawierać fundusze lub inne produkty związane nie tylko z Chinami, ale ogólnie z krajami BRIC – poleca Paweł Satelecki, analityk Finamo.

Więcej:

http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Jesli-inwestowac-to-tylko-w-Chinach,wid,11569369,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Chińczycy chcą wykupić świat 

Azja rozwija się szybciej, niż prognozowano 

Chiny przegonią Japonię 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.