Aktualności

Petrodolary odejdą do lamusa?

Dolar we wtorkowy ranek przeżył najgłębsze od tygodni osłabienie wobec euro. Amerykańska waluta traciła po tym jak "The Idependent" napisał, że arabscy szejkowie, Japonia i Chiny zamierzają zrezygnować z niego jako waluty, w której rozliczane są transakcje na rynku ropy.

Dolar tracił rano wobec 15 spośród 16 najważniejszych walut na świecie. W Londynie za jedno euro płacono już 1,47 dol. Głównym winowajcą tych spadków okazała się brytyjska gazeta "The Independent", która powołując się na anonimowe źródła na Bliskim Wschodzie i w Chinach, napisała, że dolar może przestać być walutą używaną w handlu ropą.

Jak stwierdziła gazeta, zamiast dolara naftowi potentaci mieliby korzystać z "koszyka", w skład którego wchodziłyby m.in. euro, jen, juan i złoto. Jak napisał "The Independent" szefowie banków centralnych Rosji, Chin, Japonii i Brazylii odbyli już spotkanie, podczas którego dyskutowano ewentualne zmiany.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12692,1622666,0,1,petrodolary-odejda-do-lamusa,wiadomosc.html 

Zobacz także:

Spór Chin z USA o wartość dolara

"Jeśli świat utraci zaufanie do dolara…"

Chińczycy wieszczą koniec dolara  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.