Aktualności

Ograniczenia importowe w handlu USA i Chin

Chiny rozpoczęły zapowiadane wcześniej działania antydumpingowe i antysubsydyjne skierowane przeciwko importowi drobiu ze Stanów Zjednoczonych, poinformowało Ministerstwo Handlu.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla rodzimego przemysłu drobiowego, który w konfrontacji z importem z USA odnotował spadek zysków w ostatnich trzech latach.

She Feng, dyrektor generalny głównego dostawcy drobiu Huadu Foodstuff powiedział: „Import jest zbyt tani; kraj, z którego importujemy ‘zjada’ nasze zyski".

Chiny zapowiedziały, że będą dokładnie prześwietlać sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych mięso oraz samochody. Deklaracja ta pojawiła się dwa dni po tym, jak prezydent USA Barack Obama nałożył cła na sprowadzone z Chin opony (13 września).

Rządy Chin i USA są również zaangażowane w spory nad swobodnym przepływem rur stalowych, muzyki oraz filmów. Stany Zjednoczone wprowadziły restrykcje na sprzedaż płyt z muzyką i filmami oraz książek na chińskim rynku. W zeszłym tygodniu amerykański związek zawodowy oraz trzy spółki branży papierniczej wniosły skargę na import papieru z Chin.

Stany Zjednoczone są największym eksporterem produktów drobiowych do Chin – w pierwszej połowie tego roku 90% z 407 ton drobiu importowanego do Chin pochodziło z USA.  

Zobacz także:

Chiny do USA: To nasze morze

Apel Chin do USA

USA i Chiny razem zadbają o gospodarkę świata  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.