Aktualności

Lepsze prognozy dla importu i eksportu

Według Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki, obroty handlowe w eksporcie i imporcie zwiększą się w przyszłym roku kolejno o 2,5 i 1,5%.

Analitycy zaznaczają, że poniższe prognozy oparto na optymistycznym założeniu, że skala spadku obrotów, zwłaszcza po stronie eksportu będzie stopniowo malała w następnych miesiącach 2009 r., a pod koniec czwartego kwartału zaobserwujemy całkowite wyhamowanie spadków w eksporcie.

Z danych opublikowanych przez Departament wynika, że w bieżącym roku eksport i import zanotują dość duże spadki. W pierwszym przypadku będzie to spadek o 10,2%, a w drugim o 12,8%.

DAP MG szacuje także, że spadek wolumenu eksportu wyniesie ok. 6,6%, a spadek wolumenu importu ok. 8,3 %. Specjaliści przewidują, że w tym roku obniżą się również ceny w eksporcie (-5%) i imporcie (-8%).

Jeśli chodzi o obroty towarowe, według Ministerstwa Gospodarki zmniejszą się w eksporcie o 12% i wyniosą 102 miliardów euro. W przypadku importu będzie to spadek o 17%, czyli do 118 miliardów euro.

Zobacz także:

Chiny zaprzeczają wprowadzeniu ograniczeń na import mięsa z UE

Import tanich opon z Chin wprowadza zakłócenia na amerykańskim rynku

Kwietniowy eksport przewyższył import  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.