Aktualności

Chiny wyciągają ręce po złoto

Chiny rozważają zakup złota, jakie chce sprzedać Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Taką wiadomość – powołując się na źródła rządowe – podaje jedna z agencji informacyjnych. MFW chce sprzedać ponad 400 ton złota ze swoich rezerw, a według aktualnej ceny kruszcu Pekin musiałby wydać na zakup prawie 13 mld USD. Chiński państwowy fundusz inwestycyjny zarządza w sumie 2 bln USD.

Chiny to kraj, który produkuje i skupuje najwięcej złota na świecie. Chińskie rezerwy kruszcu przekraczają już tysiąc ton wobec 400 ton zgłaszanych w roku 2003. Zdaniem źródeł agencji Reuters, Chiny powinny rozważyć zwiększenie rezerw, bo państwowe inwestycje w inne instrumenty nie przynoszą odpowiednio wysokich stóp zwrotu.

Pekin ma się jednak zdecydować na taki ruch tylko pod warunkiem, że otrzyma duże upusty. Międzynarodowy Fundusz Walutowy w piątek oficjalnie zdecydował o sprzedaży 403 ton złota. To jedna ósma jego rezerw. Fundusz podał, że nabywcami mają być banki centralne. 

Zobacz także:

Chiny zwiększyły rezerwy złota o 75 proc.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.