Aktualności

Udogodnienia dla inwestycji w Chinach

Chiny będą stopniowo redukować limity udziału kapitału własnego w inwestycje zagranicznych przedsiębiorstw w Chinach i zezwolą tym samym zagranicznym inwestorom zadebiutować na chińskiej giełdzie, ogłosił chiński minister handlu Chen Deming.

Taka decyzja chińskiego rządu ma na celu rozszerzenie współpracy pomiędzy Chinami i zagranicznymi krajami. Dzięki temu Chiny liczą również na nowe inwestycje w innowacje oraz optymalizację struktury zagranicznych inwestycji w Chinach, powiedział minister na 13. Międzynarodowych Chińskich Targach Inwestycji i Handlu (CIFIT) w Xiamen.

Wykorzystanie przez Chiny zagranicznych inwestycji bezpośrednich (FDI) przez ostatnie 10 miesięcy, konsekwentnie zmniejszało się na skutek globalnego spowolnienia gospodarczego.

Od tej pory Chiny będą wspierać otwarcie sektora usług oraz przyspieszą budowę ekonomicznych i technologicznych stref rozwoju; będą również dążyły do zwiększenia ilości wzajemnych inwestycji, które mogą przyczynić się do dynamicznej walki ze skutkami globalnego kryzysu, dodał Chen Deming. 

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/8091/azja/udogodnienia-dla-inwestycji-w-chinach 

Zobacz także:

Chiński koncern poszukuje nowych inwestycji

Gigantyczna inwestycja Chińczyków – na 41 mld USD

Mniej inwestycji w Państwie Środka. Przez kryzys  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.