Przywiązujemy dużą wagę do wzajemnych relacji z Chinami zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 60-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami – powiedział wiceminister Rafał Baniak podczas spotkania z delegacją komisji ds. Handlu Szanghaju (SCOFCOM).
Spotkanie odbyło się 3 września br. w Ministerstwie Gospodarki.
Wiceminister zachęcał przedsiębiorców z dalekiego wschodu do otwarcia się na kraje naszego regionu, w tym również Polskę.
– Chcemy, aby nasz kraj był takim miejscem w Unii Europejskiej, gdzie chińskie przedsiębiorstwa stawiają pierwsze kroki – powiedział wiceminister Rafał Baniak.
Przypomniał także o realizowanych obecnie przez Polskę planach modernizacji kraju, widząc w tym przedsięwzięciu szansę również dla partnerów z Chin. – Istnieje realna możliwość zaangażowania potencjału chińskiego w projekty infrastrukturalne w naszym kraju – podkreślił.
Więcej:
http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/8029/polska-chinskie-drzwi-do-unii-europejskiej
Zobacz także:
Inwestorzy z Chin mają ratować polską kolej
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.