Aktualności

Rozwój CCS w Chinach

W Szanghaju do końca bieżącego roku ma zostać uruchomiony największy na świecie projekt wyłapywania i magazynowania CO2 (carbon capture and storage, CCS), zastosowany w elektrowni węglowej Shidongkou II. Możliwości systemu pozwalają na wychwycenie 100 tys. ton gazu rocznie.

Projekt jest częścią planu znacznej redukcji emisji gazów cieplarnianych przez Chiny. Instalacja CCS w elektrowni Shidongkou, należącej do Huaneng Power International Inc. jest drugim projektem tej firmy. Pierwszą inwestycją był system CCS w elektrowni w Pekinie w 2008 r., którego koszt
wyniósł 150 mln RMB.

Celem technologii CCS jest wychwycenie i zmagazynowanie CO2 pochodzącego z największych źródeł emisji, takich jak elektrownie na paliwa kopalne, przetwarzanie biomasy, przetwórstwo gazu, produkcja paliwa syntetycznego czy produkcja wodoru.

CO2 uzyskany z CCS ma mieć głównie zastosowanie w przemyśle wydobywczym ropy naftowej (na polach naftowych w prowincji Shandong, Liaoning i Heilongjiang), przetwórstwie spożywczym oraz spawalnictwie. 

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/7930/rozwoj-ccs-w-chinach 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.