Aktualności

Dobre perspektywy dla polskich eksporterów

W Polsce ubyło firm, które zarabiają na eksporcie swoich produktów. To najgorszy wynik od czterech lat. Jednak niedługo atmosfera na naszym rynku znacznie się poprawi.

Powodów jest kilka. Po pierwsze, spady zamówienia ze strony Niemiec, które były naszym największym partnerem handlowym. Po drugie, spadku cen w związku z obniżeniem eksportu nie mogło zrekompensować nawet duże osłabienie złotego w stosunku do euro.

Przy słabym złotym import z naszego kraju stał się drogi, a to zwiększyło koszty produkcji i transportu do tego stopnia, że działalność wielu firm stała się nieopłacalna. Niektóre z nich odnotowały gigantyczne straty, ponieważ część kontraktów nie została sfinalizowana, co doprowadziło do znacznej utraty przychodów.

Z raportu GUS wynika, że eksport w pierwszym półroczu bieżącego roku zmniejszył się o 22,5% w porównaniu do analogicznego okresu czasu w roku ubiegłym.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/7793/kraj/dobre-perspektywy-dla-polskich-eksporterow

Zobacz także:

Rozpoczynanie działalności eksportowej przez firmy z sektora MŚP 

Polski eksport obniżył się o 22%

Lepsze prognozy dla polskich eksporterów  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.