Aktualności

Spadki na chińskich giełdach

Na skutek rosnących obaw dotyczących pesymistycznych prognoz ekonomicznych wśród inwestorów oraz obaw o stabilność wzrostu gospodarczego, chińskie akcje gwałtownie spadły o 5%.

Indeks wszystkich spółek notowanych na chińskim rynku – Shanghai Composite Index – spadł o 5,79% (176,34 punktów) i zamknął się na poziomie 2,870.63. Podobnie jak Shenzhen Component Index, który spadł o 6,65% (830,95 punktów) i zakończył się na 11,668.8.

Łączne obroty obu giełd zmniejszyły się do 214,48 mld juan (31,40 mld $) w porównaniu z poprzednim dniem handlowym, kiedy to były warte 227,67 mld juan.

Spadły również akcje surowców. Indeks spółek węglowych zmniejszył się o 5,97%, wskaźnik dla sektora metali niezależnych o 5,93%, natomiast indeks spółek hutniczych o 4,76%.

Akcje nieruchomości, które ostatnio szły w górę z powodu rosnących cen mieszkań, również zanotowały spadek. Indeks dla tego sektora poszedł w dół o 3,8%. Wskaźnik dla Vanke, największej chińskiej firmy z branży nieruchomości zamknął się na poziomie o 9,95% niższym i osiągnął wartość 11,5 juan.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/7633/spadki-na-chinskich-gieldach 

Zobacz także:

Giełdy w Azji w górę

Chiny ratują Wall Street 

Azja: spadki na giełdach

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.